Dławnice kablowe – definicja i zastosowanie

Dławnice kablowe czy przepusty kablowe są niezbędne przy tworzeniu kablowego osprzętu. To dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie kabla przez ścianę lub obudowę urządzenia. Bardzo istotne jest, że dzięki dławnicom kable nie ulegają uszkodzeniu np. w czasie zginania.

Nowoczesne dławnice kablowe

W produkcji nowoczesnych kablowych dławnic stawia się przede wszystkim na wykonanie perfekcyjnej ich konstrukcji. Najważniejsza jest w tym przypadku prawidłowa ochrona miejsca wprowadzenia przewodu. Nic więc dziwnego, że najczęściej dławnice kablowe uszczelniane są specjalnym, odpowiednio gwintowanym zaciskiem. Nie bez znaczenia jest tu również jednolity korpus, najlepiej wykonany z dowolnego materiału sprężystego. Dzięki bardzo przemyślanemu ukształtowaniu obudowy kablowych dławnic, możliwe jest bardzo szybie, a co najważniejsze niezwykle proste wciśnięcie w otwór korpusu, przy jednoczesnym wypchnięciu zaślepiającej membrany. Dławnice kablowe, te najwyższej jakości można szybo i łatwo, a co najważniejsze bez jakichkolwiek uszkodzeń, zarówno zamontować, jak i zdemontować. Bez konieczności wykorzystywania do tego celu jakichkolwiek profesjonalnych narzędzi. Więcej na te temat dowiesz się na: https://www.ex-con.pl/dlawnice/

Najlepszy materiał do wykonania dławnic kablowych

dławnica_kablowaWybór dławnicy kablowej w dużej mierze uzależniony jest od rodzaju materiału, z jakiego została ona wykonana. Wszystkie te elementy, które wykonane zostały na bazie tworzyw sztucznych, zdecydowanie najlepiej sprawdzą się we wszystkich tych miejscach, w których występują prądy indukcyjne o dużych wartościach (pod warunkiem braku zagrożenia gwałtownego wzrostu temperatury i uszkodzeń mechanicznych. We wszystkich tych miejscach, w których istnieje choćby niewielkie ryzyko wystąpienia mechanicznych uszkodzeń znacznie lepiej niż dławnice kablowe z tworzywa sztucznego sprawdzą się te metalowe, znacznie solidniejsze i bardziej wytrzymałe na liczne uszkodzenia. Idealnie sprawdzą się w nawet dość ekstremalnych sytuacjach, nie powodując przy tym poważnego zagrożenia dla otoczenia, w jakim się znajdują.